Do czego wykorzystać kurtyny paskowe?


Kurtyny paskowe to drzwi izolacyjne, przez które przejdziesz (przejedziesz) jak przez otwartą przestrzeń. Wszystko dlatego, że ściana pcv jest wykonana z folii pociętej na równe paski 10 cm – 20 cm. Można je wykorzystać jako osłona przed chłodem i zawiesić je w drzwiach magazynowych i na halach produkcyjnych.

Jak wyglądają kurtyny paskowe?

Kurtyny z pasków to przezroczyste grube (od 1 mm do 4 mm) i szerokie wstęgi wykonane z folii, której surowcem jest polichlorek winylu. Zwisające paski w drzwiach i przejściach przylegają do siebie brzegami, aby jak najwięcej zatrzymać odpowiednią temperaturę panującą wewnątrz pomieszczenia. Są łatwe w utrzymaniu czystości.

Dzięki przezroczystości pracownik jeżdżący np. wózkiem widłowym, widzi, co znajduje się za kurtyną. Dzięki temu łatwo można w łatwy sposób zachować bezpieczeństwo i higienę pracy. Folia, z której wykonana jest kurtyna paskowa, może długo służyć. Jest ona trwała i mocna, odporna na zmienność temperatury otoczenia oraz na rozerwanie.

W jakiej gałęzi przemysłu wykorzystać kurtynę paskową?

Paskowe zasłony z folii mogą być wykorzystane w każdej gałęzi przemysłu. Doskonale sprawdzi się w Chłodniach, halach produkcyjnych przemysłowych i spożywczych. Skuteczne są także w warsztatach różnego typu oraz na myjniach samochodowych.

Skuteczne są także paskowe kurtyny zawieszone w bramach przeładunkowych, a także w samochodach dostawczych. Świetnie sprawdzą się również w halach, gdzie panuje hałas. Dzięki foliowej kurtynie hałas ten będzie tłumiony i nie dochodził do pomieszczeń biurowych i innych części produkcyjnych. Izolują one również zapachy. Z tego względu swe zadanie spełnią w kurnikach i chlewniach.

Antystatyczną kurtynę warto zastosować w pomieszczeniach laboratoryjnych oraz wszędzie tam, gdzie jest zagrożenie wybuchem. Produkowane kurtyny z pasków pcv są pożądane w gastronomii. Posłużą tam między innymi jako skuteczne kotary przed owadami. Zawieszone foliowe kurtyny w drzwiach stajni, obory czy budzie dla psa uchronią latem zwierzęta przed upałami, a zimą przed przemarznięciem.

Zapraszamy na naszą stronę www: ekranypcv.pl