Wymarzony ogród


W ostatnim czasie skorzystaliśmy z usług profesjonalnej firmy, której zleciliśmy profesjonalne zaprojektowanie ogrodu. Od przyjaciółki dowiedziałam się, że ta firma na swoim koncie ma już bardzo dużo realizacji, między innymi jej ogród.
Myślałam, że zakładanie ogrodu to prosta sprawa, ale okazało się, że byłam w dużym błędzie. Firma projektowa każdy ogród rozpatruje indywidualnie, więc każda realizacja jest wyjątkowa. Nie spodziewałam się, że zakładanie ogrodu to takie złożone zadanie.
Projektowanie ogrodu zaczęło się od rozmowy z nami, pytań o to, czego oczekujemy, co nam się podoba, w jakim otoczeniu czujemy się dobrze, jakie rośliny lubimy, czy mamy dzieci i zwierzęta. Bardzo wnikliwie wysłuchano naszych propozycji i pomysłów. W następnym etapie projektantka podpowiedziała nam, które rośliny sprawdzą się u nas. Brała pod uwagę nasłonecznienie, kierunki świata oraz czas, jaki chcielibyśmy poświęcić na dbanie o ogród. Zaprojektowanie ogrodu trwało około dwóch tygodni, po których mogliśmy nanieść swoje poprawki. Po zaakceptowaniu projektu, następnym etapem było zakładanie ogrodu. Prace trwały około trzech tygodni ze względu na problemy z pogodą.
Efekt zachwycił nas wszystkich i cieszymy się, że skorzystaliśmy z profesjonalnej pomocy.

Polecamy: projektowanie ogrodów Katowice.